My World Travel and Event

Spór między medycyną akademicką ,a niekonwencjonalną.- czy ma sens?

zdrowie antynowotwory medycyna alternatywna

Coraz częściej słyszymy o różnych  fundacjach i stowarzyszeniach, które absolutnie przeciwstawia się szczepieniom obwiniając je chociażby o autyzm dzieci ( badania zdecydowanie zaprzeczają takim korelacjom)  i inne okropne odczyny poszczepienne. Coraz głośniej o szarlatanach , którzy dają bardzo dużo rad, obwiniają o wszystkie niepowodzenia wyleczenia chorób lekarzy i wydają książki o leczeniu nie posiadając żadnego wykształcenia z dziedziny zawodów medycznych i paramedycznych. To tak trochę: „ powiem co wiem: to jest spisek farmaceutów i lekarzy, ale moich rad nie można traktować jak porady lekarskie, więc ostro wyrażę swoją opinię ,a wy róbcie co chcecie” Bardzo to nie w porządku, zwłaszcza, jeśli ktoś specjalnie w dziedzinie zdrowia się nie kształcił, a znajduje się w nieciekawej sytuacji zdrowotnej to chłonie takie informacje jak gąbka. Zatem kwestia mniemanologii stosowanej jest absolutnie nie do zaakceptowania.

zdrowie imbir antyrak

Z drugiej strony osoby, które zmagają się z nowotworami, ciężkimi chorobami cywilizacyjnymi, niepełnosprawnością szukają pomocy wszędzie- i bardzo dobrze, że szukają, wertują, piszą do różnych specjalistów. Trzeba tylko oddzielić ziarno od plew i zrozumieć, że tak naprawdę nigdy nie powinno być sporu między medycyną konwencjonalną  tą tzw. Ludową. Dlaczego? Dlatego ,że i jedna i druga nie są bez wad, a i z jednej i drugiej należy czerpać to co najlepsze, bo zalet jest dużo więcej niż wad. Ale mówimy tu o starych systemach medycznych jak właśnie wcześniej wspomniana ajurweda, ziołolecznictwo czy medycyna chińska, mówimy o najnowszych odkryciach np. dotyczących kurkuminy czy kapsaicyny, a nie leczenie wszystkich i wszystkiego pestkami  moreli, które notabene mogą śmiertelnie zatruć, ale o tym już „specjaliści „ nie wspominają. Czytajmy badania naukowe poważnych ośrodków, poważnych czasopism medycznych, czy dietetycznych!

antyrak zdrowie przeciwnowotworowo

Gdyby połączyć medycynę konwencjonalną z jej wszystkimi niekwestionowanymi zdobyczami z  tzw. medycyną chińską, ajurwedyjską, tybetańską i innymi ludowymi – łącznie z naszą polską, rodzimą – naprawdę rewelacyjną bylibyśmy zdecydowanie bardziej wygrani z walce z wieloma chorobami – między innymi z nowotworami, które wyniszczają coraz więcej ludzi i zwierząt.

zdrowie dieta medycyna konwencjonalna niekonwencjonalna

Należy pamiętać , aby nigdy nie rezygnować z tzw. medycyny konwencjonalnej- jeśli cierpicie na jakieś choroby, problemy zdrowotne, nie daj Boże nowotwór- absolutnie nie należy rezygnować z pomocy lekarzy.

dieta fitness odchudzanie zdrowie

To prawda ,że np. chemioterapia w wielu przypadkach nie działa, to prawda, że wyniszcza organizm i sieje spustoszenie, to fakt, że jak udowadniają badania w wielu przypadkach w ogóle nie powinna być stosowana- ale o tym potrafi zadecydować lekarz onkolog- a jeszcze lepiej skonsultować swój przypadek z 2-3 osobami- lekarzami, bo co 2-3 głowy to nie jedna.To fakt, że mammografia jest delikatnie mówiąc średnio udanym badaniem, w wielu przypadkach wyniki są przekłamane, a i samo badanie niekoniecznie pozytywnie  wpływa na zdrowie pacjentki. Medycyna nie jest idealna, ale warto pamiętać, że w większości przypadków mamy możliwość doboru badań profilaktycznych i diagnostycznych po konsultacji lekarzem medycyny, a ponadto należy zastanowić się nad możliwościami danej metody, czy ryzyko nie jest przypadkiem mniejsze niż korzyści?

dieta zdrowie antyrak karmienie piersią

Natomiast nic nie staje na przeszkodzie wspomaganie się naturalnym leczeniem np : kurkumą , czosnkiem, olejem lnianym, zdrową racjonalną dietą z przeciwutleniaczami, wspomagającą odporność, dostarczającą składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Co więcej absolutnie powinno się wykorzystywać w walce z chorobą składniki naturalne, tzw super żywność, przeciwutleniacze, pokarmy o udowodnionym wpływie na zmniejszanie guzów nowotworowych, czy apoptozę komórek nowotworowych.

zdrowie dieta badania naukowe

W tym właśnie tkwić powinien sukces współczesnej medycyny. Na kompleksowości działania.

A owa kompleksowość powinna się objawiać w stosowaniu właściwych procedur medycznych, a także współdziałaniu z takimi dziedzinami jak dietetyka, fizjoterapia, psychiatria, winna kłaść większy nacisk na właściwą aktywność fizyczną i zauważać  ogromną rolę wysypiania się, unikania stresu, odpowiedniego nastawienia do życia i zdrowia pacjenta chorującego, czy naturalnej suplementacji. Mało zwraca się uwagę , iż stres przyczynia się do powstawania zdecydowanej większości chorób, że niewłaściwa dieta i brak wysiłku fizycznego mają poważne konsekwencje. W medycynie chińskiej patrzy się na człowieka jako na całość:  psycho-fizycznie i to jest właściwy kierunek.

zdrowie harmownia zwierzęta

To fakt niezaprzeczalny, że szczepienia niosą ze sobą ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych, prawdą jest również, że przez pierwsze 2 lata życia maleńkiego dziecka szczepień jest niezwykle dużo i czasami zdarzają się takie powikłania jak gorączka, wymioty, a nawet w skrajnych przypadkach drgawki. Warto może pomyśleć o modyfikacji kalendarza szczepień, ale absolutnie nie rezygnować z dobrodziejstwa medycyny.

Natomiast odczyny poszczepienne – zwłaszcza te cięższe zdarzają się naprawdę niezwykle rzadko, ponadto zalety szczepień są absolutnie niepodważalne, to dzięki szczepieniom dzieci nie umierają na gruźlicę czy odrę.

Warto zauważyć, że po zwykłym leku przeciwbólowym można dostać bardzo poważnych powikłań, to samo może się stać w przypadku pokarmu, na który mamy alergię, nawet na drugiego człowieka można mieć alergię J więc jest to sprawa osobnicza,

szczepienia zdrowie

Reasumując medycyna akademicka rozwija się nieustannie, bez zdobyczy medycyny konwencjonalnej wiele problemów zdrowotnych powodowałoby by śmierć i kalectwo milionów ludzi, a tragedię jeszcze większej rzeszy rodzin tych osób.

Medycyna akademicka nie jest bez wad, bo błądzić jest rzeczą ludzką, co chwilę pojawiają się kolejne odkrycia, które rzucają nowe światło na  dotychczasowe zagadnienia i pozwalają poprawiać błędy, ulepszać technologie, pozwalają lepiej zrozumieć różne reakcje i procesy.

Ale zdobycze medycyny to nasze dobrodziejstwo- niezaprzeczalnie, bezapelacyjnie i absolutnie!

zdrowie dieta racjonalna odchudzanie

Zdrowa, racjonalna dieta oparta na naturalnych składnikach i produktach o działaniu przeciwnowotworowym i niszczącym komórki nowotworowe ma absolutnie sens. Badania to potwierdzają niemalże  każdego dnia.

Styl życia  i psychika mają ogromny wpływ na zdrowie i życie człowieka, a więc aktywność fizyczna, rozwijanie zainteresowań, częste kontakty z bliskimi, poczucie bezpieczeństwa, wypoczynek, poznawanie nowych miejsc, nowych aktywności.

Medycyna holistyczna , ajurwedyjska, chińska, tybetańska , ludowa- należy czerpać z nich garściami i wybierać to co najbardziej wartościowe. Od razu zaznaczamy- chodzi o naturalne leczenie i dbanie o zdrowie, a nie o absurdalne teorie samozwańczych szarlatanów leczących wszystko sodą :)

aktywnosć fizyczna zdrowie

Ponadto warto pamiętać o czynnikach, które niszczą zdrowie jak chociażby używki, zanieczyszczenia środowiska, zanieczyszczenia żywności, czy chociażby nadmiar chemii w żywności i kosmetykach, a także wiele innych

holistyczna medycyna

W dbałości o swoje zdrowie najważniejsza jest logika, racjonalność i podejście całościowe, bo na zdrowie i chorobę wpływ ma mnóstwo czynników. Natomiast nie dajmy sobie wmówić ani, że lekarze i farmaceuci nic innego nie robią, żeby nas zniszczyć, ani ,że medycyna niekonwencjonalna to tylko gusła i w niczym nie pomogą. I zwolennicy jednej i drugiej tezy są w błędzie. Zawsze lepiej działa się w kolektywie, bo w przypadku walki o nasze zdrowie i życie im więcej asów w rękawie tym lepiej.

Zatem życzymy zdrowia

koktajl zielony