My World Travel and Event

Przesądy ślubne – czyli przezorny zawsze ubezpieczony :)

ślub wesele podróż poślubna wedding planner konsultant ślubny panna młoda pan młody

W przesądy można wierzyć lub nie, ale gdy nadchodzi ” dzień sądny” – czytaj ślub :), każda Panna Młoda woli się ubezpieczyć na ewentualność pecha. Dlatego dla tych, którzy uważają, że trochę czarów i zabobonów nie zaszkodzi, ale i dla tych , którzy w nie nie wierzą , ale dla dobrej zabawy i tak się do nich zastosują przedstawiamy listę ślubnych przesądów- oby ten dzień był początkiem szczęśliwej nowej drogi życia:)

 Ceremonia ślubna powinna się odbyć w miesiącu, który w nazwie posiada literkę “r”, co ma zapewnić pomyślność w związku. A już największe szczęście to brać ślub w Święta Bożego Narodzenia, w karnawale lub w Wielkanoc ( tu literka r widocznie traci na mocy:P )

Nie zaleca się natomiast planować ślubu w Wielkim Poście ( 40 dni przed Wielkanocą), Adwencie (to czas między 4 niedzielą przed Bożym Narodzeniem a 24 grudnia), w maju i listopadzie ( miesiącu zadumy nad rzeczami ostatecznymi)

Najlepszym dniem na ślub jest sobota.

Nie należy planować ceremonii na piątek z uwagi na powiedzenie :” piątek złego początek”, ani poniedziałek ” od poniedziałku nie warto zaczynać” ( tutaj względy praktyczne też grają rolę)

♥ Pan Młody nie powinien oglądać Panny Młodej w sukni przed ślubem, ani nawet widzieć samej kreacji, gdyż przynosi to pecha w przyszłym pożyciu.

Panna Młoda nie powinna również mierzyć sukni przed ślubem – jedynie w trakcie przymiarek ( w salonach ślubnych zazwyczaj przymierza się suknię 3 razy więc to nie takie straszne wyrzeczenie).

Suknia ślubna nie powinna również być szyta własnoręcznie przez Pannę Młodą.

Buty ślubne Panna Młoda powinna postawić na parapecie,aby przez okno wleciało do niej szczęście, ech gdyby to było takie proste :) konsultant ślubny moda ślubna organizacja ślubu i wesela

Jeśli już mowa o butach to powinny być zabudowane, tak aby to szczęście, które do nas przyleciało nie uleciało przez dziurki. Zgodnie z tym przesądem niestety nawet najpiękniejsze sandałki odpadają.

 Przyszła Panna Młoda powinna kupić Panu Młodemu koszulę do ślubu, a Pan Młody powinien jej się zrewanżować kupnem butów.

Wszyscy wiedzą, że Panna Młoda powinna mieć przy sobie coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Tylko po co? Otóż: “coś starego” – zapewnia wsparcie i pomoc rodziny i przyjaciół “coś nowego” – zapewnia bogactwo “coś pożyczonego” – gwarantuje życzliwość nowej rodziny- czyli rodziny żony/męża, “coś niebieskiego” – ma zapewnić wierność małżonka – a to przecież super ważne ;P, a także zwiastuje rychłe pojawienie sie potomstwa. Do tego zestawu dochodzi jeszcze cos białego – oznaka czystości uczuć – czyli prawdziwej miłości i wierności ( tutaj sukienka załatwia sprawę:) )

♥ Różowy kolor w stroju Młodej Pary zapewnia pecha.

Perły jako naszyjnik przynoszą pecha – symbolizują łzy.

Jeśli bukiet Panny Młodej będzie z róż, to powinny być pozbawione kolców – symbolizujących ciernie.

ślub wesele konsultant ślubny organizacja ślubu i wesela wedding planner

Obrączki Młodej Pary, ale również suknia i garnitur nie powinny być przymierzane przez inne osoby. Przymierzanie obrączek powinno również odbywać się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Przed wyjściem do kościoła Panna Młoda nie powinna oglądać się w lustrze, ale wystarczy, że zdejmie chociaż 1 element stroju i ten zakaz nie ma znaczenia.

Welon powinna pomagać przypinać Druhna. Co też istotne Świadkowa powinna być panną, nie powinna być w ciąży w dniu ślubu, ani nie powinna być w związku ze Świadkiem.

2 kobiety jako Świadkowe przynoszą pecha.

W sukni ślubnej warto zaszyć maleńki okruszek chleba i ziarenko cukru, natomiast do buta Panny Młodej należy włożyć monetę, oczywiście wszystko na szczęście :).

 Panna Młoda nie powinna oglądać się za siebie, a welon w kościele powinna poprawiać jej druhna.

Pan Młody powinien mieć przy sobie pieniążek, żeby zapewnić nowej rodzinie dostatek.

Jeśli Młoda Para wyjeżdża już na ceremonię i czegoś zapomni, nigdy nie powinna zawracać z drogi, ani robić zbyt długich postojów.

ślub podróż poślubna wesele organizacja ślubu i wesela wedding planner

Po ślubie nie należy zdejmować obrączek, bo to zła wróżba. Obrączka jest symbolem trwałości małżeństwa.

Państwa Młodych powinien zawieźć do ślubu mężczyzna.

Żadna kobieta nie powinna być na ślubie i weselu ubrana na: biało, czarno, albo czerwono. Na biało – jest to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej, tylko najbliższa rodzina Państwa Młodych może ubrać się na jasno, np na kremowo. Na czarno – jest to kolor żałoby ( ta zasada nie dotyczy męskich garniturów). Na czerwono – gdyż jest to kolor zwracający na siebie bardzo uwagę, a to Para młoda jest tego dnia najważniejsza.

Nie należy się martwić, gdy w dniu ślubu pada deszcz – to łzy szczęścia lecą z nieba.

Warto się natomiast uśmiechać w dniu ceremonii, gdyż zapewnia to szczęście małżeńskie ( ładnie też wygląda na zdjęciach 😛 ).

Do kościoła przyszli Nowożeńcy powinni wchodzić zaczynając od prawej nogi.

Jeśli podczas ślubu upadnie obrączka, powinien podnieść ją mężczyzna ( najlepiej ksiądz, ministrant, świadek).

Pomyłka słów podczas przysięgi zwiastuje szczęście ( pamiętajmy, że pomyłka imienia przyszłego małżonka to katastrofa:) i raczej gwarancja pecha:P ).

ślub wesele podróż poślubna przesądy ślubne tradycje weselne

Jest kilka przesądów dotyczących dominacji w małżeństwie: Rządzić w związku będzie ta osoba, której dłoń jest na górze, kiedy ksiądz owija dłonie Pary Młodej podczas przysięgi. Jeśli suknia ślubna przykryje but Pana Młodego to on będzie u niej “pod pantoflem”. Decydować w małżeństwie będzie to z Nowożeńców, które okręci partnera przy odchodzeniu od ołtarza.

Pierwszą osobą, która składa życzenia po zaślubinach powinien być mężczyzna.

Po toaście za zdrowie i pomyślność, Nowożeńcy powinni rzucić za siebie kieliszki. Im bardziej szkło się rozbije tym więcej szczęścia we wspólnym życiu .

Aby dopełnić szczęścia mąż musi przenieść żonę przez próg.

Pierwszy taniec nowo poślubieni Małżonkowie powinni zatańczyć sami, dopiero w następnym utworze mogą dołączyć się pozostali weselnicy.

Na poprawiny Młoda żona powinna założyć nową – nigdy nie noszoną sukienkę.

Przesądów jest jeszcze bardzo dużo nie sposób wymienić wszystkich. Niektóre warto wziąć pod uwagę ze względów praktycznych, inne dla zabawy, a pozostałe potraktować z przymrożeniem oka:) Wszak najwięcej szczęścia w dniu ślubu przynosi fakt, że przyszli małżonkowie są ze sobą z prawdziwej miłości. Jeśli jej nie ma to żadne przesądy niestety nie pomogą:)

Życzymy zatem odnalezienia prawdziwej miłości i owocnych przygotowań!

Aby ten dzień był wyjątkowy i by wszystko poszło zgodnie z planem zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wedding plannera :)

kliknij tutaj aby zapoznać się ze szczegółami oferty

 

Zapraszamy do kontaktu  event@mwtravel-event.pl