My World Travel and Event

Palma de Mallorca- dlaczego warto się tam wybrać?

majorka last minute

Palma de Mallorca to stolica i największe miasto Balearów. Pomimo, że Majorka nie jest dużą wyspą to jej stolica jest jednym z największych ośrodków turystycznych na swiecie. To miasto portowe: jest tam port morski – gdzie przybijają wielkie promy, a także lotniczy. Rekomendacją może być również fakt, że w sezonie samolotu lądują tu nawet co 3 minuty. 

Już kiedyś pisaliśmy o eksperymencie, który możecie wykonać będąc na tej pięknej wyspie: usiądźcie sobie na plaży np. w El Arenal i spójżcie w stronę lotniska- w ciagu kilku minut zobaczycie kilka przelatujących samolotów. Turyści kochają Majorkę, a Majorka kocha turystów.  

To wyjątkowo gościnna wyspa, a jej stolica to kwintesencja całego obszaru.

WAKACJE NA SŁONECZNEJ MAJORCE -kliknij tutaj

majorka         majorka plażowanie słońce wakacje          zdrowe odchudzanie piękna sylwetka dieta wypoczynek

Palma jest zabytkowym miastem, a  najciekawsze naszym zdaniem budowle to :

 ☀Katedra La Seu- cudowna gotycka świątynia powstała na miejscu dawnego meczetu. Budowa  katedry rozpoczęła się  w 1230 roku i trwała ponad 400 lat. Katedra jest olbrzymia . Ma powierzchnię  6,6 tysięcy m2. Świątynia ma 121 metrów długości, 55 metrów wysokości i 44 wysokości. Można ją opisac jednym słowem- monumentalna.

Dodatkow dla  wielbicieli  kunsztu Antonio Gaudiego, czyli np. dla nas  istotną informacją jest fakt, że ten wybitny architekt również przyłożył swoją rękę do wyglądu świątyni.

Zaprojektował znajdujący się tam żyrandol w kształcie korony cierniowej, ceramiczną mozaikę w prezbiterium, balustrady przed ołtarzem i oplatające kolumny kandelabry z kutego żelaza.

Cena zwiedzania Katedry wraz z muzeum to ok. 4 euro.

☀ Pałac Królewski Almudaina (Palau de l’Almudaina )- dumnie wznoszący się na wzgórzu.

Wbudowany został poza murami miasta, w miejscu dawnej muzułmańskiej twierdzy. Pierwotnie był to zamek Maurów- siedziba emira. W V wieku lud Wandalów zniszczył rzymską budowlę. Następnie znowu osiedlili się tutaj Maurowie, którzy zajmowali te ziemie aż do 1229 roku , gdy to król Jaime I zdobył miasto i uwolnił je z rąk Maurów.

Palma została zniszczona przez pożary w wyniku bitew hiszpańsko-arabskich. Na szczęście piękny pałac został odbudowany i stał się siedzibą królestwa Majorki aż do 1349 roku. Od tej pory rodziny królewskie tutaj nie zamieszkują. Obecnie Pałac mogą podziwiać tłumy przybywających turystów.  

Cena biletu dla dorosłych ok. 10 euro

 La Llotja – wspaniała gotycka budowla, niegdyś giełda towarów i miejsce spotkań miejscowej ludności, została zbudowana w roku 1426 roku przez G. Sagrera, a jej budowa została ukończona dopiero po 20 latach

Palma de Mallorca jest również znana z życia nocnego i olbrzymiej ilości klubów, barów, kawiarni, restauracji i dyskotek. Jeśli więc jesteście na wakacjach w jednym z majorkańskich kurortów, a lubicie imprezować, Palma de Mallorca to wymarzone miejsce dla Was.

majorka plażowanie urlop biuro podróży wypoczynek i zwiedzanie

Będąc w stolicy wyspy  warto odwiedzic także piękne plaże: kameralną  Cala Mayor,  El Mago (plaża dla naturystów- informujemy, żebyście nie doznali lekkiego szoku  ) oraz Platja de Palma.

Warto też przespacerować się ulicą Passeig des Born, odwiedzić, czy
Palma Aquarium, gdzie podziwiać można m.in. rekiny ( wstęp ok. 25euro)

Jeśli macie trochę czasu i lubicie śródziemnomorską kuchnię dobrze jest przejść się na targ: Mercat de l’Olivar i zaopatrzyć się chociażby w świeże warzywa, owoce i rybki.

majorka hiszpańskie specjały co zjeść na majorce

 

Zachęcamy zatem do wakacji na Majorce i postawienia sobie za główny punkt programu stolicy: Palma de Mallorca. Na pewno nie pożałujecie

 WAKACJE LAST MINUTE-kliknij tutaj   

 

wakacje lotnisko samolot last minute