My World Travel and Event

Malediwy- raj na Ziemi , czyli dlaczego warto polecieć na piękną wyspę

malediwy rajskie plaże archipelag ekskluzywne wakacje podróż poślubna

Z czym powinny nam się kojarzyć Malediwy? Przede wszystkim z rajskimi wyspami, krystalicznie czystą wodą , urzeknie nas cudowny biały piasek i wspaniała rafa koralowa. To wymarzone miejsce do wypoczynku i naładowania akumulatorów na cały rok. Archipelag tworzy 2000 wysp ( 26 atoli), z czego 200 jest zamieszkałych.

Jeśli zdecydujecie się odwiedzić ten zakątek świata, a naprawdę warto, zapoznajcie się kilkoma interesującymi faktami na temat tropikalnych wysp Malediwów.malediwy nowożeńcy podróż poślubna romantyczny wypoczynek we dwoje

Zatem, oto kilka informacji praktycznych i ciekawostek , które mogą okazać się przydatne podczas błogiego leniuchowania na rajskich plażach:

♦ Malediwy są krajem muzułmańskim i wydany jest konstytucyjny zakaz innych wyznań. To jedyna możliwa religia narodowa. Warto o tym pamiętać np. przy zwiedzaniu stolicy. Odpowiedni strój w miejscach kultu to konieczność.( w resortach można natomiast czuć się zupełnie swobodnie jak w europejskich kurortach i skąpy strój kąpielowy na nikim nie zrobi wrażenia).

♦  Mieszkańcy wysp są bardzo przyjaźnie nastawieni do odwiedzających, gdyż żyją w prawie 100% z turystyki.

♦ Na jednej wysepce znajduje się zazwyczaj jeden resort.

♦ Najwyższy bezimienny szczyt znajduje się na Wyspie Willigli i ma 2.3 m n .p.m ( miłośnicy wspinaczki nie poszaleją :P).

♦  Republika Malediwów to jedyny kraj na świecie, który do 2020 r. chce zupełnie zlikwidować emisję CO2 ( dbałość o środowisko to jedyny ratunek dla tych cudownych wysp, które niestety mogą zniknąć pod wodami Oceanu nawet w ciągu 100 lat!!!) malediwy podróż poślubna wakacje romantyczne plaże ekskluzywny

♦ To jedyny kraj na świecie, w którym nie odnotowano ujemnej temperatury. Wiadomość dla lubiących się wygrzać na słoneczku- pogoda murowana. Najniższa temperatura: 18, 2 °C zmierzona została w Hanimaadhoo, najwyższa temperatura: 34,2 ° ( w Male)

♦  Podobno, jak mówią statystyki, dorosły mieszkaniec wysp spożywa rocznie 1,2 l czystego alkoholu.

Z tym tematem wiąże się też inna praktyczna informacja. Na Malediwach prowadząc samochód obowiązuje zasada: 0 promila alkoholu we krwi.

♦  A skoro mowa o prowadzeniu auta- nie rozpędzicie się zanadto- obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

♦ Jeśli macie ochotę przywieźć sobie coś z tego zakątka świata to warto nabyć lokalne wyroby rzemieślnicze, wysokiej jakości tkaniny, srebrną biżuterię z motywami arabskimi, lub drewniane modele łodzi.

♦  Przy pobycie do 30 dni wiza nie jest wymagana.

♦  Nie ma szczepień obowiązkowych ( wśród ewentualnie zalecanych są: WZW A i B, , DB i BTP- zawsze można sprawdzić obowiązkowe i zalecane szczepienia na: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl).

Malediwy last minute super oferty piękne plaże wakacje urlop wypoczynek przelot

♦ Z uwagi na duże odległości do aptek zaleca się zaopatrzenie w podstawowe leki – Istotne jest aby zabrać ze sobą krem z filtrem i spray na komary.

♦  Zabroniony jest wwóz alkoholu ( narkotyków i broni oczywiście też:P ).

Nie pozostaje nic innego jak wyruszyć w podróż i delektować się cudowną pogodą i wspaniałymi widokami.