My World Travel and Event

Grecki sposób na zdrowie i urodę, czyli jak wyglądać niczym mityczna Afrodyta

oliwa

Już za czasów mitycznych Greczynki znane były ze swej urody. Wszyscy słyszeli przecież o wyjątkowo pięknej Afrodycie czy Helenie Trojańskiej. W odróżnieniu do Brazylijek – naprawdę pięknych kobiet, ale nie stroniących od chirurgicznej ingerencji, Greczynki preferują naturalne piękno. Ponadto często i chętnie stosują domowe sposoby, aby zachować młody wygląd, wspaniałą cerę i mocne, błyszczące włosy.

Wszyscy wiedzą , że sposób odżywiania wpływa nie tylko na zdrowie, ale i na wspaniały wygląd.

Dieta śródziemnomorska, którą z oczywistego względu stosują Grecy to przecież najzdrowszy sposób żywienia. Warto więc jadać  w oparciu o zasady tej diety, pamiętając o spożywaniu produktów lokalnych i sezonowych. Oliwa z oliwek, która jest podstawowym tłuszczem stosowanym przez Greków dostarcza organizmowi wiele cennych witamin, zwłaszcza z grupy B, prowitaminy A, witaminy C, czy składników mineralnych takich jak potas, magnez czy fosfor. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowym omega 3 i omega 6 .

Pamiętaj, aby spożywać oliwę extra virgin ( z pierwszego tłoczenia)- najbardziej wartościowy produkt.

  Poradnia Dietetyczna i Wellness – kliknij tutaj

 

Ciekawostka ! Czy wiecie, że drzewka oliwne, z których wyciska się oliwę dożywają nawet 2000 lat? Długowieczność mają w genach

Greczynki stosują również oliwę zewnętrznie do pielęgnacji ciała. Ten olej znakomicie nawilża i odżywia skórę. Greckie kobiety używają do olejowania włosów właśnie oliwę z oliwek. Oliwa jest także znakomitą bazą do peelingów z solą morską ( której też w Grecji jest pod dostatkiem).

Oliwa z oliwek to produkt numer jeden zarówno w greckiej kuchni jak i w kosmetyczce.

zdrowie dieta dietetyka odchudzanie wellness

Wspomniana wyżej sól morska to nieodzowny element peelingu w greckiej łazience. Jest ona bogata w składniki mineralne i znakomicie złuszcza naskórek.

Greczynki przywiązują też wagę do kąpieli. Korzystają z gorących łaźni, a od czasu do czasu kąpią się w mleku, lub chociażby przemywają nim twarz i dekolt, co zapewnia miękką i jędrną skórę.

SUPER OKAZJE- podróż dla Ciebie

 

Kolejnym naturalnym kosmetykiem i wspaniałym produktem w kuchni stosowanym przez greckie kobiety, który my również polecamy jest miód. Wspaniale odżywia skórę, a ponadto ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, wzmacnia serce, koi nerwy, leczy wiele dolegliwości.

Ojciec medycyny Hipokrates ( również Grek)  dożył sędziwego wieku ( niektórzy twierdzą nawet, że zmarł w wieku 111 lat)  i podobno zawdzięcza ten fakt spożywaniu dużej ilości miodu.

Korzystania z natury powinniśmy uczyć się od greckich kobiet. Kosmetyki, których używają są na wyciągnięcie ręki, są naturalne, zdrowie, smaczne i nie zrujnują waszych kieszeni. Dodatkowo greckie piękności mają sprzymierzeńca w walce o piękny wygląd i sylwetkę w postaci diety śródziemnomorskiej. Recepta jest prosta- bierzmy przykład z Greczynek.

miód zdrowie uroda przepisy