My World Travel and Event

Dzień Panny Młodej czyli o czym powinna pomyśleć Panna Młoda zanim powie: “Tak”

ślub wesele wedding planner konsultant ślubny panna młoda suknia ślubna

W co powinna być ubrana Panna Młoda? Każdy odpowie: w suknię ślubną. Co ma mieć ze sobą? : oczywiście coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Jasna sprawa. Ale o czy należy pamiętać, co jest wydawałoby się oczywiste,a w dniu ślubu okazuje się, że o tym nie pomyślałaś?

                                                                                                                             

Zawczasu warto zadbać o umówienie wizyty u fryzjera, makijażystki i maniciurzystki. Wbrew pozorom to nie lada wyzwanie, bo chodliwe miesiące z „r” w nazwie to równie chodliwe terminy dla wyżej wymienionych usługodawców.

Oferta Wedding Plannera- kliknij tutaj                     

 

Drogie Panie co strasznie istotne:

– koniecznie zróbcie sobie próbny makijaż i próbną fryzurę. Nie szczędźcie na to pieniędzy, zaoszczędzicie sobie trochę stresu jeśli się okaże,że wymarzony kok nie pasuje do sukni, albo co gorzej do Waszej twarzy, a Pani makijażystka nie zna się na swojej robocie. Szukajcie sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie, pytajcie konsultantów ślubnych, lub koleżanek, które już to przeszły.                                                             

Dobra fryzjerka posłucha i szczerze doradzi.

Jeśli macie bardzo długie włosy zapomnijcie o delikatnych hollywoodzkich falach- wygladają romantycznie, ale zazwyczaj trzymają się tylko u gwiazd na gali oscarowej, bo za sceną stoi stylista, który co chwila je poprawia.

Pamiętajcie też, że po wizycie u fryzjera i wykonaniu makijażu nie bierzemy już prysznica, ani broń Boże kąpieli. Zawsze wcześniej. Pod wpływem pary wodnej makijaż spłynie, fryzura się rozleci. Wiele Pań niestety o tym zapomina.

Pamiętajcie też o oddelegowaniu zadań/ obowiązków- mądry i modny temat z dziedziny zarządzania , ale przyda się w Dniu Ślubu- same zobaczycie.

Jeśli zatrudniliście Wedding Plannerkę zrobi to za Was i będzie pilnowała wszystkiego, o wszystkim przypominała i zawiadywała. W takim przypadku macie dużo wiecej czasu dla siebie.

Jeśli natomiast same zawiadujecie tym dniem pamiętajcie: Wy tego dnia nie musicie zrobić wszystkiego. Po to macie ukochaną druhnę, przyszłego męża, wspaniałych rodziców i rodzeństwo, żebyście nie musiały w ręczniku na głowie biegać i odbierać kwiaty, dopilnowywać rozsadzenia miejsc jedną ręką malując paznokcie, sprawdzać czy samochód ślubny jest gotowy. To trudne bo zazwyczaj o te „ szczegóły”  dbają kobiety. Tym razem droga Panno Młoda mówiąc kolokwialnie „olej to” i zajmij się sobą.

o czym należy pamiętać w dniu ślubu, panna młoda suknia ślubna

Poproś o pomoc przy zakładaniu sukni ślubnej, biżuterii, nawet butów. Jeśli masz długą, piękną suknię nie jest to prosta ewolucja. Nawet korzystanie z toalety bywa trudne.

Mała rada:  Jeśli macie już makijaż i gotową fryzurę, skorzystajcie z toalety, a dopiero potem zakładajcie suknię. Przyjmijmy, że zasadą jest, iż suknię zakłada się na ok. 20-30 min przed wyjściem na ceremonią.

Zakładacie suknię, witacie się z przyszłym małżonkiem i rodziną, następnie błogosławieństwo i wyjazd do kościoła. Tak w telegraficznym skrócie.  

Nigdy nie biegajcie w sukni po domu za długo i niepotzrebnie, bo zawsze ukochana bratanica, lub wujek może niechcący witać was z soczkiem pomarańczowym, pies będzie akurat chciał się przywitać a właśnie wrócił ze spaceru, albo nieprzyzwyczajone do powłóczystej sukni zahaczycie o wazon z kwiatami, czy stolik.

Listę zadań i plan dnia opracujcie z Konsultantką Ślubną lub jeśli jej nie posiadacie z osobami, które tego „sądnego dnia”  będą Wam pomagały. Warto rozpisać pełny rozkład dnia. Kto,kiedy, gdzie i o której. To naprawdę pomaga zapanować na chaosem 

wedding planner agencja ślubna ślub wesele panna młoda moda ślubna

  Wasz kierowca kimkolwiek by nie był- nawet jeśli to wasz przyjaciel, niech wie o której ma przyjechać, a nie będzie jak będzie przecież się nie spóźni, florystyka musi wcześniej znać adres kościoła i sali weselnej, świadek musi wiedzieć, że pilnuje obrączek jak oka w głowie, zanosi stosowne zaświadczenia i pomaga Panu Młodemu.Nic nie zostawiajcie na ostatnią chwilę, bo będzie zamieszanie i dla Was stres.

Rada nr 1  Naszej Konsultantki Ślubnej- posłuchajcie zespołu, który u Was będzie grał, lub DJ-a jeśli na takowego się zdecydowaliście. Warto wiedzieć jak pracuje. Napiszcie- najlepiej mailowo na jakich utworach Wam zależy , a czego absolutnie sobie nie życzycie. Zróbcie to minimum miesiąc wcześniej. Zespoły z uporem maniaka na weselach grają piękną piosenkę pewnego zespołu Zakopower: “Pójdę boso” tylko czy piosenka o śmierci naprawdę pasuje do wesela? No ale nie czepiamy się , jak ktoś lubi można. Piosenka zacna i wpada w ucho, super do tańczenia. Naprawdę ją lubimy.Tylko tekst odbiega od tematyki uroczystości 

 Rada nr 2, a właściwie powinna być radą numer 1

Każda osoba, z którą współpracujecie: kamerzysta, fotograf, konsultant ślubny, zespół muzyczny , osoby do pilnowania dzieci, barmani  i inni których zatrudniliście do obsługi waszego ślubu i wesela są tam w pracy, a to znaczy, że pomimo, iż mają przygotowany  oddzielny stoli- co jest logiczne, nie mogą domagać się , abyście zapewnili im alkohol.

Nie dajcie sobie wmówić , że jest taki zwyczaj. Zwłaszcza tyczy się to wielu zespołów. Zespół ma swój stolik, do którego zasiada w przerwach, jje te same potrawy co goście, pije napoje bezalkoholowe- to standardowa procedura, zwyczaj, tradycja- normalna sprawa, nikt z tym nie dyskutuje. To zresztą i elegancko wygląda i logika nakazuje, by nakarmić członków zespołu. Alkoholem natomiast  raczą się goście weselni, cała reszta towarzystwa jest w pracy i tego się trzymajmy. Z naszego doświadczenia warto o tym pamiętać.  Warto zapowiedzieć to przy podpisywaniu umowy z zespołem. A jeśli ktos będzie oponował- konkurencja na rynku jest spora, zawsze należy wybrać profesjonalistów.

Wyjątek! Jeśli zespół ma w umowie zapisane, że zleceniodawca- czyli Wy zapewnia alkohol. Ale dotyczy to zazwyczaj znanych większości naszego narodu :) zespołów, które oprócz tego wymogu mają też kilka innych w kontrakcie i są super profesjonalnymi zespołami. W takim przypadku nie ma problemu. Wszystko załatwiacie z menagerem zespołu i odbywa się to w sposób bardzo profesjonalny.

organizacja ślubu i wesela wedding planner ślub wesele panna młoda

Niektórzy tworzą mapki dojazdu dla gości- do kościoła/ urzędu i Sali weselnej. Wyślijcie je najpóźniej tydzień przed ceremonią, żeby goście na spokojnie mogli sobie wszystko sprawdzić i ewentualnie dopytać.

Pamiętajcie o kwiatach i  prezentach dla Rodziców. Jeśli bierzecie ślub w ciepłych miesiącach nie przywoźcie bukietów dzień wcześniej, bo mogą nie przetrwać. Ewentualnie warto wiedzieć, czy w lokalu, gdzie odbędzie się przyjęcie jest jakaś chłodnia właśnie na kwiaty. Większość hoteli ma takie pomieszczenie wtedy nie ma problemu, żeby dekoracje kwiatowe trochę na Was “poczekały”

Jeszcze Rada Dietetyka. W dniu ślubu drogie Panie nie głodujemy.     

Tak wiemy, żołądek jest ściśnięty, ale śniadanko proszę zjeść i nie zapominać o nawadnianiu się. Unikniecie wtedy omdleń, suchości w ustach, mroczków i bólu głowy.

Najczęściej Panny Młode narzekają właśnie na ból głowy.

Przyczyna : odwodnienie, stres, nie jedzenie cały dzień. Super sprawdzi sie popijanie lemoniady, to  naprawdę pomorze, a przy okazji nie pobrudzi Was.

Kawałek gorzkiej czekolady trochę Was zrelaksuje i uzupełni magnez tracony w wyniku stresu.

Miałyście pewnie kilka miesięcy do pracy nad sylwetką- ostatni dzień to nie czas na diety i forsowne ćwiczenia.

Jedyne co dla rozluźnienia przećwiczcie to pierwszy taniec… z druhną w roli Pana Młodego 

                                                                                                          

Poradnia Dietetyczna- kliknij tutaj

 

                                                                                                            

Na koniec rada odnośnie wieczorów panieńskich- nigdy nie róbcie ich przed samym ślubem- najlepiej 2 tygodnie przed ceremonią.   

 

Jest jeszcze wiele spraw do załatwienia przed ślubem. Dzisiaj przedstawiamy tylko kilka,  o których czasami Panny Młode zapominają. Dlatego liczy się dobry plan, a w dniu ślubu droga Panno Młoda odrobinę zdrowego egoizmu. To Twój dzień… i Twojego przyszłego męża też 

Życzymy zatem , aby wszystko poszło zgodnie z planem