My World Travel and Event

Bułgaria- znowu na topie :)

bułgaria łodzie złote piaski tanie wakacje super zabawa

Po wielu latach spadku popularności Bułgaria znowu staje się krajem chętnie odwiedzanym przez turystów.
Lata 70-te i 80-te można śmiało nazwać „ szałem na Bułgarię”. Wczasy w Warnie , czy w Złotych Piaskach uznawane były za szczyt luksusu. To tam można było wygrzewać się na pięknych plażach, zjeść pyszne jedzenie i korzystać ze słońca, wyrwać się z szarej rzeczywistości.
Lata mijały, a statystyczny Polak zaczął lepiej zarabiać, granice zostały otwarte, bilety lotnicze i wycieczki stały się dostępne jak świeże bułeczki, więc popularność zaczęły
zdobywać takie destylacje jak: Egipt, Tunezja, Grecja czy Hiszpania.
Na szczęście dla Bułgarii, ale i na szczęście dla turystów bułgarskie klimaty są znowu w modzie. W końcu to kraj, który ma ponad 3 tyś lat historii, ma więc wiele do zaoferowania.nessebar bułgaria last minute lotnisko modna bułgaria
Z czystym sumieniem, chętnie polecamy Bułgarię jak kierunek wakacyjny.

A więc do rzeczy. Oto trochę informacji, które, mamy nadzieję, pozwolą Wam zdecydować się na wakacyjny urlop właśnie w tym zakątku świata.

Konkurencyjne ceny:)

Zaczynamy od tego, bo z naszych doświadczeń wynika, że często czynnik ekonomiczny odgrywa główną rolę przy wyborze oferty. Wybierajmy więc hotele od 3* wzwyż, cena jest wtedy naprawdę fajna. Szczerze mówimy: poniżej 3 * naszym zdaniem nie warto, chyba, że jesteście studentami, którym zależy na naprawdę niskiej cenie i nie oczekujecie kryształów w lobby.:) Pamiętajmy, że kategoryzacja jest inna w  każdym kraju, ale te 3* są zawsze w połowie stawki :)

Nie tylko oferta wyjazdów nad Morze Czarne jest bardzo korzystna cenowo.
Również na miejscu ceny w sklepach, czy restauracjach nie powodują nerwowego obliczania ile zostanie nam do końca pobytu. Chociaż warto zwrócić uwagę , że Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg mogą mieć ceny ciut wyższe niż np. Primorsko czy Albena .

♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠

♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠

Cudowna pogoda. Jeśli wybierasz się na wakacje w miesiącach wakacyjnych: czerwiec –wrzesień to się nie zawiedziesz. Jeśli nawet popada, to krótko i wręcz niezauważalnie. Zazwyczaj potrzebny jest parasol… przeciwsłoneczny, krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne (zwłaszcza w lipcu i sierpniu) Średnia temperatura powietrza latem nad morzem wynosi 26 °C.

 ♦ Raj dla rodzin z dziećmi. Zwłaszcza polecamy wodny Park w Złotych Piaskach- Aquapolis

(tutaj oficjalna strona parku: http://www.aquapolis.net/ ) Warto też się wybrać do Aqua Paradise Nessebar, Action Aquapark w Słonecznym Brzegu, czy Aqualand w Primorsku.
Szczerze mówiąc aquaparki polecamy wszystkim, nie tylko rodzinom z dziećmi, naprawdę nie pożałujecie:)

Pomocni, serdeczni mieszkańcy. Jeśli komuś zdarzył się nieprzyjemny Bułgar to szczerze współczujemy. Wszędzie na świecie są niemili ludzie. Ale generalnie z naszych doświadczeń wynika, że turyści mogą liczyć na przyjazne traktowanie ze strony tubylców.
Uważać trzeba tylko w taksówkach:) na tzw “taryfę” Za ten sam odcinek, ten sam taksówkarz może podać 5 różnym osobom inną cenę. Wszak biznes is biznes:) A dla każdego turysty dobra rada- targujcie się w taksówce i ustalcie kwotę na wstępie:)

Przepiękne piaszczyste plaże, fajnie zagospodarowane i czyste. Ponad 90 plaż w kurortach Morza Czarnego posiada „ błękitną flagę” przyznawaną za czystą wodę i plażę, istotne wyróżnienie dla całego kąpieliska
bułgaria stare miasto last minute tanie wyjazdy
 Nowoczesna infrastruktura. Właściciele wielu hoteli naprawdę zainwestowali i można w wielu kurortach spotkać naprawdę ekskluzywne obiekty np.: Barcelo Royal Beach 5* w Słonecznym Brzegu, Sol Nessebar Palace 5*, Victoria Palace w Słonecznym Brzegu

Nie zabraknie też atrakcji dla lubiących aktywnie odpoczywać. Do wyboru cały wachlarz sportów wodnych: narty wodne, windsurfing, nurkowanie, kitesurfing, łowiectwo podwodne, żeglarstwo, wspomniane parki wodne i inne.

Raj dla imprezowiczów . Kluby, puby, bary, dyskoteki, a wszystko to tętni życiem 24 h na dobę . Tak wygląda szczyt sezonu np. w Słonecznym Brzegu, czy Złotych Piaskach. Nie sposób się nudzić. Łatwo zapomnieć o troskach i kłopotach dnia codziennego. Jak ktoś ma na zbyciu trochę gotówki można wybrać się do kasyna

sozopol plaża urlop w Bułgaria loty do Bułgarii
To co dla nas równie istotne jak pozostałe punkty to fakt, iż  jest co zwiedzać w Bułgarii
W zależności od kurortu w jakim przebywacie wycieczki fakultatywne mogą się różnić z oczywistych względów. Z tego powodu po prostu zamieszczamy miejsca warte zobaczenia:

Warna (m.in. delfinarium, plaża, ruiny łaźni rzymskich), Sozopol, Nessebar ( zabytkowa część wpisana na liste UNESCO) ,  Sveti Vlas, Przylądek Kaliakra, Monastyr Rilski, Meczet Tombuł Dżamija, czy Bałczyk-Białe Miasto.
To naprawdę tylko niektóre miejsca i  atrakcje turystyczne , które warto odwiedzić.
Mamy nadzieję, że czujecie się przekonani do tej właśnie destynacji, naprawdę warto;)